Ekshumacja zwłok wykonywana przez Zakład Pogrzebowy Brauner

Ekshumacja zwłok, jest jedną z usług świadczonych przez Zakład Pogrzebowy Brauner. Polega na otwarciu grobu i wydobyciu zwłok lub ludzkich szczątków. Ekshumację wykonuje się w celu przeprowadzenia sądowych oględzin lekarskich, aby ustalić przyczynę zgonu, bądź też w przypadku przeniesienia szczątków w inne miejsce pochówku. Według prawa polskiego i rozporządzenia Ministra Zdrowia wszelkie działanie ekshumacyjne mogą być podejmowane w okresie od 16 października do 15 kwietnia, jedynie we wczesnych godzinach rannych. Obowiązkowa też jest obecność inspektora sanitarnego, który sprawuje nadzór nad prawidłowym przebiegiem ekshumacji.

Dokumenty wymagane przy ekshumacji zwłok

  • Zgoda najbliższej rodziny w linii prostej (współmałżonek, rodzice, dzieci, wnukowie) lub pobocznej (rodzeństwo, dzieci rodzeństwa)  na otwarcie grobu,
  • Oświadczenie cmentarza na którym mają zostać pochowane szczątki osoby ekshumowanej,
  • Akt zgonu,
  • Zgoda sanepidu na wykonanie ekshumacji.

Dom Pogrzebowy Brauner posiada blisko trzydziestoletnie doświadczenie w branży funeralnej, dlatego służymy fachowym doradztwem i służymy pomocą w każdej chwili.

Jako Zakład Pogrzebowy z Chorzowa, prowadzimy działalność na terenie Śląska, w takich miastach jak Ruda Śląska, Bytom, czy Katowice.