Pomniki i nagrobki polecane przez Zakład Pogrzebowy Brauner

Zakład Pogrzebowy Brauner posiada w swojej ofercie duży wybór nagrobków i pomników. Prezentujemy oryginalne wzory, ciekawe, czasem nietypowe kształty i koncepcje wyróżniają naszą propozycję na rynku. Przyjmujemy zamówienia na nagrobki, które projektowane są pod indywidualne zamówienie klienta według konkretnego wymiaru. Każdy pomnik pochodzący z Zakładu Pogrzebowego Brauner jest wyjątkowy i powstaje ku pamięci i czci osoby zmarłej.

Dbamy o jak najpełniejsze oddanie charakteru i zaprezentowanie wizerunku osoby żegnanej, aby w pamięci bliskich pozostała na zawsze.

Do budowy pomników i nagrobków używane są najwyższej jakości materiałów co zapewnia trwałość i odporność na działanie niekorzystnych warunków pogodowych przez lata. Proponujemy eleganckie granity skandynawskie i te pochodzące z innych rejonów świata, a są to: granity czarne, kolorowe i najbardziej przystępne cenowo granity szare.

Zakład Pogrzebowy Brauner proponuje:

 • Nagrobki pojedyncze
 • Nagrobki podwójne
 • Nagrobki urnowe
 • Nagrobki dziecięce
 • Nagrobki trójwymiarowe

Aby zamówić właściwy nagrobek niezbędne jest ustalenie kilku parametrów, na podstawie których będzie możliwe stworzenie optymalnej i spełniającej narzucone wymagania konstrukcji.

W pierwszej kolejności należy ustalić:

 1. Maksymalny, dopuszczalny wymiar nagrobka jaki może stanąć na wykupionym miejscu.
 2. Rodzaj grobu – ziemny, gdzie trumna składana jest prosto do ziemi, bądź piwnica, pieczara, czyli grób wmurowany w głąb.
 3. Wybór wzoru, kolor granitu i ewentualne dodatki do pomnika.

Na podstawie otrzymanych informacji przygotowujemy kosztorys stworzenia nagrobka. Służymy fachowym doradztwem i wiedzą, którą Dom Pogrzebowy Brauner zdobywał przez blisko 30 lat działalności w branży funeralnej.

Opieka nad grobami z Zakładem Pogrzebowym Brauner

 

Zakład Pogrzebowy Brauner wychodząc naprzeciw potrzebom klientów oferuje usługę kompleksowej opieki nad grobami. W dzisiejszych czasach, mimo tego, iż bliska osoba, której już z nami nie ma na zawsze pozostaje w pamięci – brak nam czasu na regularne odwiedzanie miejsca pochówku w celu sprzątnięcia powierzchni nagrobka i wyczyszczenia pomnika.

Często cmentarz rodzinny jest oddalony kilkadziesiąt, lub kilkaset kilometrów on naszego obecnego miejsca zamieszkania. W związku z tym, aby uszanować pamięć o naszych bliskich i oddać im hołd warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Opieka nad grobami obejmuje regularne wizyty, w celu:

 • sprzątnięcia śmieci z terenu wokół grobu,
 • umycia i wypolerowania nagrobka i pomnika,
 • wyrzucenia zużytych zniczy i zapalenia nowych,
 • wyniesienia zwiędłych kwiatów i dostarczenia świeżych.

Zakres usług związanych z zachowaniem porządku w miejscu pochówku osoby bliskiej jest ustalany indywidualnie.

Obsługujemy klientów z Chorzowa, Katowic, Rudy Śląskiej i Bytomia oraz innych miast Górnego Śląska. Jesteśmy do dyspozycji przez 24 h na dobę i gwarantujemy profesjonalną obsługę w zakresie kompleksowej organizacji pogrzebów.